Webhosting

Pojem webhosting znamená pronájem datového prostoru potřebného pro webové stránky. Chcete-li umístit Vaše webové stránky na síť Internet, potřebujete webhostingové služby. Hostingové služby se pronajímají na určitou dobu, nejméně na dobu 12 měsíců. V případě tvorby webových stránek Vám zajistím výhodné hostingové služby, nastavení potřebných parametrů, vytvoření FTP účtu a mnohé jiné související činnosti až po kompletní zprovoznění a spuštění webových stránek.

Doména, doménové jméno

Doména (zkratka slov doménové jméno) je jednoznačné označení webových stránek, jenž jsou připojené do sítě internet. Existují domény prvního řádu (.CZ, .COM, .EU atd.), domény druhého řádu (jankolar, google, seznam, atd.), domény třetího řádu a tak dále. Nic Vám to neříká? Nevadí, poradím Vám s výběrem domény, její dostupností, správou, nastavením DNS záznamů, parkováním domény, atd. Potřebujete-li se ohledně domény na něco zeptat, neváhejte nás kontaktovat.

Jak vybrat doménu

Poohlédnutím k tomu, že CZ domény jsou již z velké části zaregistrované, doporučuji začít hledáním volné domény. Plánujete-li svou společnost, službu, či zboží nabízet i v zahraničí, doporučuji hledat i COM doménu. Pro informační firemní webové stránky by bylo vhodné, aby se doména shodovala s názvem firmy. Příliš dlouhý název společnosti doporučuji zkrátit a ověřit si, zda-li Vaši zákazníci zkratku znají. Doménové jméno by mělo být:

subdoména, doména 1.řádu, 2.řádu

Základním stavebním kamenem internetu je doména 1. řádu, což je nejvyšší doména. Bývá též nazývána Top Level doménou (TLD) či národní doménou. Pro Českou republiku je to .CZ, pro Slovensko .SK, mezinárodní doména .COM, doména evropské unie .EU a domény dalších států. Domény nižších řádů se vytvářejí před TLD, kde jsou jednotlivé úrovně (řády) odděleny tečkou. Doména 2. řádu se nachází hned za národní doménou, například vasespolecnost.cz a právě tato doména reprezentuje vaši adresu ve světě internetu. Doména 3. řádu, též označována jako subdoména je rozšíření doménového názvu o další úroveň. Nachází se před doménou 2. řádu a též je oddělena tečkou. Příkladem může být eshop. vasespolecnost.cz.

Klíčová slova

kvalitní hosting, http, IMAP, převod domény, zálohování, wordpress, webftp, pronájem prostoru pro webové stránky, ověření domény, webhosting, doména druhého řádu, free hosting, mail hosting, FTP, registrace domény, PHP, CZ domény, MySQL, neomezený přenos dat, mod_rewrite, doména první řádu, .htaccess, databáze, DNS záznamy, internetová doména, COM domény, transfer domény, webhostingové služby, alias, přesměrování domény, emailová schránka, neomezený diskový prostor, DNS servery, český webhosting, dsotupnost, EU doména, ftp účet, mini webhosting, prodloužení domény, neomezený přenos dat, hosting, https, dostupnost 99,99%, databáze MySQL, subdoména, apache, webserver, POP3, joomla, webmail, linux hosting, emailová schránka. PhpMyAdmin, nastavení domény

Kontaktujte mě

telefonní kontakt +420607166082

Momentálně na nových pojektech nepracuji, omlouvám se.

Jan Kolář
Tvorba webových stránek
Tel.: +420607166082
Email: info@jankolar.com