Wireframe

Co vlastně pojem wireframe znamená? Wireframe je jakýsi model, jenž se používá pro návrh webových stránek. Wireframe by se taktéž mohl definovat jako výstup analýzy přání a požadavků klienta poptávajícího webové stránky, jenž šetří čas zadavateli projektu, tak i jeho samotným vývojářům.

K čemu wireframe slouží

Wireframe slouží k vhodnému rozvržení obsahu stránek a definování funkcí webu. Obsahem se rozumí text, fotografie, obrázky, animace, navigace mezi stránkami, logo, nadpisy, slogan atd. Pod pojmem funkce webu si můžeme představit například propojení jednotlivých stránek webové prezentace. Výsledkem této práce je kostra webových stránek obsahující veškerý obsah, jenž slouží jako návod pro grafika, který webovým stránkách vdechne grafický život.

Wireframe závěrem

Wireframe by měl být přehledný a dostatečně informativní nejen pro grafika, který z něho při navrhování grafického designu vychází, ale také dostatečně informativní pro klienta, jenž postup tvorby webových stránek schvaluje. Správně navržený wireframe ušetří mnoho času a peněz při dalším vývoji. Nemusí se složitě přepracovávat grafický návrh, avšak postačí pár tahů tužkou. Pro tvorbu wireframu existuje mnoho placených i bezplatných nástrojů, avšak nejlepším a nejsnažším řešením je obyčejná tužka a papír.

Kontaktujte mě

telefonní kontakt +420607166082

Momentálně na nových pojektech nepracuji, omlouvám se.

Jan Kolář
Tvorba webových stránek
Tel.: +420607166082
Email: info@jankolar.com